sobota, 11 czerwca 2016

7 zasad poprawnego mycia włosów

Wyjrzyjcie za okno, czas noszenia zimowych czapek już (na szczęście) się skończył :). Dlatego nadszedł czas, aby rozpuścić i pokazać światu swoje włosy. Jednak czy na pewno tego chcecie? Jeżeli nie czujecie się ekspertami w dziedzinie mycia włosów, to jest post właśnie dla was. Przeczytajcie  ...


                                                                                                                                                                                                            polki.pl
                 
7 zasad poprawnego mycia włosów

1.       Czesanie włosów 
       - dokładne przed myciem, po umyciu lepiej ich od razu nie czesać nieprzystosowaną do tego szczotką tylko  użyć grzebień z rzadkimi ząbkami

2.       Woda 
        – zaczynamy od ciepłej (nie gorącej), a ostatnie płukanie wykonujemy chłodną. Najlepiej w trakcie mycia włosów używać letnią wodę, wtedy nie osuszymy głowy i nie wzmocnimy pracy gruczołów łojowych, tak jak to robi gorąca woda. Zimna woda zamyka łuski włosów, a ciepła otwiera. Stosując  ww.  zasadę nasze włosy ładnie wchłoną kosmetyki, a po płukaniu zimną wodą, będą odporniejsze na tarcie i suszenie włosów.

3.       Szampon 
       – nakładamy dwa razy. Za pierwszy oczyszczamy nim skórę z kurzu, łoju i innych zamieszczeń.  Za drugim razem dokładnie myjemy  i pielęgnujemy włosy.  Jeżeli myjemy włosy codziennie, wystarczy, że naniesiemy na nie szampon tylko raz. Jego ilość powinna być podobna do objętości czereśni.  Fryzjerzy twierdzą, że  na nakładanie i mycie włosów szamponem powinniśmy poświecić minimum 5 minut. Pamiętajcie lepiej rzadziej, a dokładniej.

4.       Odżywka 
       – niezależnie czy należy ją spłukać czy zostawić. Pamiętaj, aby przed jej nałożeniem lekko osuszyć włosy ręcznikiem.  
  
5.       Wycieranie 
       -  czekamy, aż woda spłynie z włosów i owijamy je ręcznikiem  -  robimy turban.  Nie wycieramy ich od razu, ponieważ uszkodzimy ich strukturę.

6.       Suszenie 
       -  Jeżeli chcemy użyć suszarkę, najlepiej włączyć chłodny lub letni nawiew.


7.       Prostownica i lokówka 
       -  NIGDY nie używajcie jej do mokrych lub nawet wilgotnych włosów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz